Warstwy środkowe i polary


Znajdź najbardziej efektywne warstwy pośrednie od Cimalp. Warstwa środkowa ma za zadanie utrzymywać ciepłe powietrze blisko ciała i powinna również wykonywać dobrą robotę warstwy podstawowej w odprowadzaniu wilgoci z powierzchni skóry. Warstwy środkowe Cimalp to wszystko, czego potrzebujesz, niezależnie od tego, jaką aktywność uprawiasz zimą (narciarstwo zjazdowe, biegowe, klasyczne...).

Darmowa wysyłka od 200 zł | Darmowy zwrot | Bezpieczna płatność

Filtruj według

Płeć

Płeć

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Co należy wiedzieć przed zakupem kurtki na narty?

Izolujące warstwy pośrednie i polary na narty zapewniają ciepło na wierzchu warstwy podstawowej. Wyposaż się w różne warstwy środkowe o różnych cechach, grubościach i właściwościach izolacyjnych, abyś mógł wybrać najlepszą kombinację w zależności od warunków, miejsca i wybranej aktywności. 

Warstwy pośrednie muszą zapewniać dodatkową izolację bez bycia zbyt obszernymi, pozostawiając miejsce na warstwę zewnętrzną, taką jak kurtka hardshell na wierzchu. Techniczne warstwy środkowe skutecznie spełniają dwa ważne zadania jednocześnie. Izolują i zapewniają przytulność, zatrzymując ciepłe powietrze, a jednocześnie odprowadzają wilgoć z ciała w kierunku warstwy zewnętrznej, utrzymując ciepło, suchość i komfort. 

Zazwyczaj nosisz izolacyjną warstwę pośrednią na wierzchu warstwy podstawowej i pod warstwą zewnętrzną - zazwyczaj hardshell - aby utrzymać mokry śnieg i lodowaty wiatr z dala od Ciebie. Chociaż termin "warstwa pośrednia" brzmi specyficznie, w rzeczywistości warstwy pośrednie do jazdy na nartach są wykonane z różnych materiałów i w różnych formatach.

Warstwy pośrednie na narty obejmują:

Kamizelki

Bluzy

T-shirty

• Topy

 Swetry i kurtki z polaru

Wszystkie te ubrania mogą różnić się od lekkich do cięższych/grubszych wersji, z i bez zamków błyskawicznych, kieszeni, otworów wentylacyjnych, innych funkcji, a nawet kapturów.

Lżejszy, bardziej rozciągliwy i oddychający niż klasyczne polary 

Cięższe elementy, takie jak nasza techniczna wiatroszczelna kurtka polarowa Warmit, nie tylko świetnie sprawdzają się jako warstwa pośrednia podczas jazdy na nartach, ale mogą również służyć jako warstwa zewnętrzna w cieplejsze dni. Są one wykonane z wysokiej gęstości, rozciągliwych, wiatroszczelnych tkanin i wykończeń, które łączą ciepło z doskonałą oddychalnością, więc są doskonałym wyborem w sytuacjach, gdy tempo pracy jest wysokie.

Z kolei warstwy pośrednie są dostępne w wersji z polaru o średniej i bardzo lekkiej gramaturze. Te ostatnie są znacznie lżejsze, bardziej rozciągliwe i oddychające niż klasyczne polary z dawnych lat. Na przykład sprawdź naszą damską warstwę środkową z długim rękawem Teillon. 

Choć techniczne warstwy środkowe i polary na narty sprawdzają się bardzo dobrze, warto wybierać odzież, która jest wyposażona w środki antybakteryjne ograniczające powstawanie nieprzyjemnych zapachów (na przykład CimAlp wykorzystuje naszą technologię IONIC®).

Przyjazne dla środowiska tkaniny środkowej warstwy

Jako narciarz, który ceni sobie przebywanie na świeżym powietrzu, bez wątpienia podzielasz nasze zaangażowanie w zrównoważone praktyki ekologiczne. Wiele tkanin polarowych jest obecnie w 100% poddawanych recyklingowi, co jest wspaniałą wiadomością - zachęcamy jednak do spojrzenia dalej i wybrania produktów, których ekologiczna charakterystyka odpowiada ich wyjątkowym parametrom technicznym. W CimAlp jesteśmy dumni z tego, że nasze ekologiczne polary THERMOPOLAR® posiadają certyfikat Bluesign® i wykorzystują organiczne barwniki i pigmenty wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.