Turystyka górska


CimAlp oferuje szeroką gamę produktów na wędrówki, trekking i podróże od 1964 roku. Zaprojektowana z innowacyjnych i technicznych tkanin, sprzedawana wyłącznie online, nasza odzież turystyczna jest znana z jakości i przystępnych cen.

Darmowa wysyłka od 200 złotych | Darmowy zwrot | Bezpieczna płatność

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Aktywne filtry

Co należy wiedzieć przed zakupem odzieży turystycznej?

Natura jest fantastycznym placem zabaw - i choć przebywanie w górach jest świetną zabawą, wiemy również, że należy je szanować.

Kiedy wybierasz się na wędrówkę, musisz być przygotowany na każdym froncie: od kondycji i umiejętności technicznych, poprzez plany trasy, umiejętności nawigacyjne i środki bezpieczeństwa. Chcesz być również odpowiednio wyposażony w najlepszą odzież i akcesoria turystyczne, co oznacza zabranie starannie wyselekcjonowanych, naprawdę wygodnych i wydajnych rzeczy, którym ufasz, ponieważ od nich może dosłownie zależeć Twoje życie.

Wygodna, wysokiej jakości kurtka turystyczna powinna być jedną z pierwszych pozycji na Twojej liście pakowania: nigdy nie opuszczaj szlaku bez niej. Nawet jeśli prognoza pogody sugeruje, że kurtka turystyczna nie będzie potrzebna, spakuj ją i tak. Oczywiście chcesz, aby kurtka dobrze wyglądała, ale koniecznie musi iść w parze z jej wydajnością. Szukaj innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych tkanin, a także upewnij się, że kurtka turystyczna jest odpowiednia do warunków, które napotkasz - czy będzie wystarczająco ciepła, wytrzymała, zapewni wystarczającą ochronę przed wiatrem i deszczem, a także będzie wystarczająco oddychająca, aby pozostać sucha wewnątrz, gdy będziesz ciężko pracować?

Jeśli potrzebujesz więcej ciepła podczas wędrówki, nic nie pobije ocieplanej kurtki typu puffer. Kurtki puffery naprawdę zapewniają odpowiednią temperaturę, a do tego są bardzo pakowne. W dzisiejszych czasach nowoczesna izolacja techniczna może rywalizować z tradycyjnymi puchowymi alternatywami i chroni Twoje plecy nawet wtedy, gdy pogoda staje się deszczowa. Warstwy termoaktywne to kolejny dobry dodatek, który pomoże Ci zachować ciepło w górach. W dodatku, kurtka ma wiele niesamowitych tkanin, które pomagają regulować temperaturę, jednocześnie odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Wystarczy dodać warstwę pośrednią, taką jak polar, aby utrzymać wilgoć na zewnątrz, podczas gdy Ty pozostaniesz ciepły ! 

Wybierając odzież na wyprawę, nie lekceważ swoich nóg: to one wykonują większość pracy, więc docenisz różnicę, jaką mogą sprawić wygodne spodnie turystyczne, szorty lub spódnica. Powinny być one lekkie, ale wytrzymałe, szybkoschnące i rozciągliwe, aby poruszały się razem z Twoim ciałem. A jeśli spodziewasz się, że podczas wędrówki napotkasz jakieś paskudne insekty, zwróć uwagę na nową falę sprytnych tkanin technicznych, które trzymają je na dystans.

Jeśli szukasz wysokowydajnej, technicznej odzieży turystycznej i akcesoriów, które zostały przetestowane w najbardziej ekstremalnych warunkach górskich, zapoznaj się z ofertą CimAlp.