Warstwy ocieplające i polary


Znajdź najbardziej efektywne warstwy środkowe od Cimalp. Warstwa ocieplająca ma za zadanie utrzymywać ciepłe powietrze blisko ciała i powinna również kontynuować dobrą pracę warstwy podstawowej w odprowadzaniu wilgoci z powierzchni skóry.  Warstwy ocieplające Cimalp to wszystko, czego potrzebujesz, bez względu na rodzaj aktywności na świeżym powietrzu.

Darmowa wysyłka od 200 zł| Darmowy zwrot | Bezpieczna płatność

Filtruj według

Płeć

Płeć

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Co muszę wiedzieć, zanim kupię polar lub warstwę ocieplająca ?

Kiedy już masz swoją najbliższą skórze bieliznę termiczną, musisz zdecydować, co na nią założyć. Warstwy ocieplające i polary mają za zadanie zapewnić Ci ciepło, a na rynku jest ogromny wybór różnych modeli pasujących do każdego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu i sportów górskich, od wędrówek i biegania po szlakach po narciarstwo, wspinaczkę czy inne ulubione wyzwania.

Warstwa środkowa lub polar kontynuują dobrą pracę rozpoczętą przez warstwę podstawową.  Polar jest wydajnym izolatorem syntetycznym, który zatrzymuje powietrze i ciepło blisko ciała. Jego głównym zadaniem jest zatrzymywanie ciepła, ale musi on również być oddychający. Chcesz, aby jak najskuteczniej odprowadzał wilgoć na zewnątrz i był szybkoschnący, więc jeśli zmoknie, nie pozostanie w takim stanie na długo.

Dopasuj grubość, izolację i ogólne ciepło swojej warstwy pośredniej lub polaru do warunków i intensywności swojej aktywności, aby było Ci dobrze i ciepło - ale nie za gorąco. Jeśli chodzi o warstwę podstawową, unikaj bawełny, ponieważ odbiera ona ciepło od ciała i pozostaje mokra, ponieważ wchłania i zatrzymuje pot.

Polar jest czymś więcej niż tylko oddychającym i świetnym izolatorem - jest również lekki i podatny na kompresję, więc dobrze nadaje się do upchnięcia w niewielkiej przestrzeni w plecaku. Dostępny jest w różnych grubościach: lżejsze koszulki i kamizelki do aktywnego użytkowania często mają gramaturę 100, podczas gdy cieplejsze kurtki będą wykonane z polaru 200 lub cięższego gatunku, gotowego do użycia, gdy zatrzymasz się na przerwę lub gdy warunki staną się naprawdę chłodne. 

Wiele produktów z polaru zawiera obecnie tkaniny elastyczne i jest wysoce wiatroszczelny, co jeszcze bardziej poprawia komfort i ciepło, więc w zimnych i wietrznych warunkach możesz nawet nie potrzebować zakładać swojego okrycia wierzchniego. W zależności od wybranego produktu, znajdziesz również inne cechy, takie jak różne długości zamków błyskawicznych, kieszenie i wykończenia antybakteryjne, dzięki którym kurtka jest odporna na nieprzyjemne zapachy.

Co miłe dla wszystkich miłośników wędrówek w plenerze, wiele warstw pośrednich i odzieży polarowej jest wykonanych w dużej części z materiałów pochodzących z recyklingu (niektóre w 100%), co sprawia, że są one bardziej zrównoważonym i odpowiedzialnym wyborem.