Odzież turystyczna


CimAlp współpracuje od 1964 roku z przewodnikami górskimi, aby opracować gamę wysokiej jakości i bardzo wydajnej odzieży turystycznej. Obejmuje on kurtki, spodnie, szorty, t-shirty, polary, kurtki z puchem, bieliznę termoaktywną i skarpety.

Darmowa wysyłka od 200 zł | Darmowy zwrot | Bezpieczna płatność

Pokazano 1-40 z 44 pozycji

Aktywne filtry

Odzież turystyczna

Co może być lepszego niż przebywanie w górach na łonie natury? Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu wędrówki stają się jeszcze przyjemniejsze. Nasza wysokiej jakości odzież turystyczna jest oddychająca, wytrzymała i przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki temu jesteś doskonale przygotowany na nagłe zmiany pogody.

Nasze kurtki turystyczne są wykonane z softshell lub hardshell. Softshell jest bardziej elastyczny niż hardshell i często zawiera polar, podczas gdy nasze najlepsze kurtki hardshell składają się z trzech zgrzanych warstw. Dzięki temu są one szczególnie wodoodporne. Nasze kurtki wykonane z materiału 3D Strong z wbudowaną maseczką na twarz oferują również wysoką ochronę przed żywiołami. Odpowiednia kurtka na zewnątrz musi być dostosowana do pogody i terenu. Jest to ważne dla wysokiego komfortu, a także bezpieczeństwa.  Aby pozostać suchym podczas wędrówki, potrzebujesz przeciwdeszczowej i wodoodpornej kurtki. Istnieje wiele zaawansowanych technologii wodoodpornych o różnych poziomach ochrony przed deszczem. W zależności od materiału oferują one również wysoką oddychalność. Oczywiście, materiały muszą być odporne i trwałe, łatwe do przechowywania i przekonują lekkością. Funkcje kurtki powinny być dopasowane do aktywności i wędrówki. 

Podczas wymagających wędrówek, oddychalność kurtki turystycznej odgrywa istotną rolę. Potrzebujesz kurtki, która utrzyma Cię w cieple, ale nie spowoduje przegrzania. Wilgoć musi mieć możliwość wydostania się przez materiał, aby mogła odparować. 

Wszechstronność i swoboda ruchów to nasze priorytety. No i oczywiście nasze tkaniny powinny pomóc Ci w doskonałej regulacji temperatury ciała. Nasza bielizna termoaktywna z wełny merinos jest bardzo wygodna i zapewnia chłód w upały i ciepło w zimne dni. Niektóre specjalne tkaniny oferują również wsparcie kompresyjne. 

I oczywiście, nasze spodenki przydadzą się, gdy będziesz wychodzić na zewnątrz przy zmiennej pogodzie. 

Na krótkie i spokojne wędrówki polecamy nasze lekkie, ale izolujące kurtki, które doskonale nadają się nie tylko na wędrówki, ale także do nordic walkingu. Są one bardzo elastyczne i zapewniają maksymalną swobodę ruchów - a przy tym wyglądają niezwykle szykownie.