Spodnie


Nie jest tajemnicą, że wszechstronne spodnie turystyczne Cimalp są lekkie, wytrzymałe i rozciągliwe. Wyposażone w skuteczne technologie, takie jak 3D-Flex®, i materiały takie jak Softshell®, Hardshell®, Kevlar®, ripstop... Bez wątpienia znajdziesz odpowiedni model do każdej aktywności.

Darmowa wysyłka od 200 zł | Darmowy zwrot | Bezpieczna płatność

Pokazano 1-33 z 33 pozycji

Aktywne filtry

 Co należy wiedzieć przed zakupem spodni turystycznych?

Spodnie turystyczne to jeden z kluczowych elementów garderoby do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy wybierasz się na szybki spacer z psem po okolicznych lasach, wędrujesz po ścieżkach rowerowych, czy zmierzasz na wymagający szczyt górski, starannie dobrane spodnie turystyczne zapewnią Ci komfort i dodadzą Ci sprężystości w kroku.

Znalezienie najlepszych dla siebie spodni turystycznych jest w dużej mierze wyborem osobistym - zależy w równym stopniu od Twojej wygody i preferencji, jak i od rodzaju wędrówki, którą odbywasz, terenu i wysokości, na której się znajdujesz, oraz pogody i pory roku, w której to robisz. Możesz wybrać tradycyjny model o pełnej długości, legginsy lub "obcisły" styl, albo spodnie o skróconej długości, które odsłaniają dolną część nogi. Niezależnie od tego, na które spodnie się zdecydujesz, musisz mieć pełną swobodę ruchów, więc sprawdź, czy możesz się schylać i kucać bez żadnych ograniczeń. 

Wybierając spodnie techniczne na wędrówki, musisz zastanowić się, jak bardzo muszą być one odporne na deszcz, jaki stopień rozciągliwości jest Ci potrzebny, jak bardzo chcesz mieć wzmocnienia i jaki stopień izolacji będzie Ci potrzebny. Szukaj wysokowydajnych tkanin technicznych, które łączą w sobie kilka z tych aspektów w jednej parze spodni. Kieszenie, bezpieczne schowki i zamki wentylacyjne zwiększają praktyczność i funkcjonalność.

Wodoodporne spodnie wierzchnie pozostają popularną i elastyczną opcją, ale można również znaleźć spodnie przeciwdeszczowe przeznaczone do noszenia osobno lub na legginsy termiczne. Dzięki zastosowaniu najnowszych wielowarstwowych, wodoodpornych i oddychających membran, spodnie te utrzymują ciepło i suchość o każdej porze roku. 

Lżejsze, elastyczne spodnie turystyczne mają sportowy, nowoczesny wygląd, wygodne i pakowne, a także sprzyjają zwinności na szlaku. Przegubowe lub wstępnie uformowane kolana ułatwiają poruszanie się, a wodoodporne tkaniny i wykończenia DWR chronią przed lekkim deszczem bez względnej sztywności cięższych, w pełni przeciwdeszczowych spodni.

W trudniejszym terenie cenną ochronę zapewnią wzmocnione spodnie turystyczne, wykonane z materiałów takich jak Kevlar® i Cordura®. A podczas mroźnych zimowych wędrówek i uprawiania sportów górskich, czasami największym priorytetem jest zachowanie ciepła. Izolację może zapewnić kombinacja materiałów, od ciepłej podszewki z polaru po wiatroszczelną i przeciwdeszczową membranę lub laminat. Szukaj spodni do chodzenia, które łączą izolację i zarządzanie wilgocią, aby uzyskać wagę i oddychalność, których potrzebujesz podczas swojej przygody z wędrówkami.