Darmowa wysyłka od 200ZL i 30 dni darmowych zwrotów
Darmowa dostawa od 200zł
Darmowe zwroty 30 dni

Yoann Leroux

Przygoda
facebook instagram tiktok

Urodzony w Paryżu Yoann pochodzi z rodziny Terre-neuvas, żandarmów, zawodników rugby i pracowników linii lotniczych. Od najmłodszych lat latał sobie nad miastami na całym świecie z wielką determinacją, by iść do przodu w obliczu miejskich lub naturalnych przeszkód.

Zaczął od wyjazdu do Chin, aby trenować z mnichami shaolin, jego ciekawość jako odkrywcy ruchu pozwoliła mu stać się jednym z najbardziej wszechstronnych miejskich sportowców. Yoann szybko stał się kluczowym sportowcem na światowej scenie miejskiej, gdzie zdobył każdy tytuł w zawodach takich jak RedBull Art of Motion, we Freerun czy World Parkour Championships. Jako flagowy przedstawiciel francuskiego Parkour i Freerunningu, podróżuje również po świecie, aby prowadzić warsztaty gromadzące setki osób.

.

Yoann pozostanie w światowej Top 5 przez 7 lat. W 2017 roku opuszcza zawody, by stać się jednym z mistrzów nowoczesnej eksploracji miejskiej na dachach Paryża. Kręcił dla telewizji i podbił publiczność swoimi skokami, każdy bardziej wertykalny niż poprzedni, zwłaszcza na portalach społecznościowych z milionami wyświetleń. Dziś fedruje społeczności liczące kilka milionów subskrybentów na Instagramie, TikTok czy nawet Youtube.

Założyciel profesjonalnego zespołu Freerun, który opuści, by skupić się na eksploracji, to właśnie na początku 2021 roku Yoann rozpoczyna karierę poszukiwacza przygód. Zjechał na poziom -600 metrów pod ziemię po tym, jak przeszukał stare kamieniołomy w Paryżu (Katakumby zabronione). W listopadzie ubiegłego roku wszedł solo na największy lodowiec w Norwegii. Inna jego pasja to dzielenie się i opowiadanie w sieci swoich przygód i innych historii sprzed lat w formie serii i Vlogów o eksploracji miejskiej.

LIRE LA SUITE
Yoann Leroux
Yoann Leroux Key Achievements
    .
  • 6-krotny Mistrz Parkour i Freerunningu.

.

Yoann Leroux Future Projects

Wiele wypraw i projektów:

.

    .
  • przejście części pustyni wschodniej,
  • tworzenie filmu dokumentalnego o speleologii z FFS
  • całkowite przejście Paryża przez dachy,
  • .
  • Seria akcji/przygodowa.

Cel: stworzenie nowego wizerunku nowoczesnego poszukiwacza przygód łączącego miasto i naturę w dynamice unikalnych akcji i wyczynów, które poruszą zarówno mieszkańców miast, jak i miłośników przyrody. Yoann, poszukiwacz przygód zamierza wyróżniać się z tłumu z taką samą siłą oddziaływania jak jego skoki.

.

Yoann Leroux
Yoann Leroux Yoann Leroux
Wywiad z Yoannem
3 słowa, które określają cię jako sportowca?
Dreamer. Determinowany. Człowiek czynu.
3 wartości, które pasują do Ciebie jako osoby?
Integralność, przekazywanie pozytywnych wartości, szacunek dla mojego środowiska miejskiego i naturalnego.
Dlaczego czujesz, że należysz do rodziny Cimalp?
Wspaniałe uczucie wsparcia i chęć wspólnego pójścia do przodu.
Twoje najlepsze i najgorsze wspomnienia z gór i dlaczego?
Czas, kiedy wygrałem deser na snowboardowym wyzwaniu! Stanie w kolejce na pustkowiu, żeby się do niego dostać...straszne uczucie.
Czym inspirują cię góry?
Jeszcze jedna przeszkoda na mojej drodze jako odkrywcy i poszukiwacza przygód, przy jednoczesnym poszanowaniu tego spokojnego i wspaniałego środowiska.
Inna wielka pasja/talent oprócz sportu?
Opowiadanie historii.