Darmowa wysyłka od 200ZL i 30 dni darmowych zwrotów
Darmowa dostawa od 200zł
Darmowe zwroty 30 dni

Frank Bruno

Przygoda
facebook instagram blog

W wieku 10 lat Frank opuszcza szkołę, by podążać za rodzicami filmującymi oceany. Szkoła życia wykuwa dla niego inną przyszłość... W wieku 18 lat przewiduje powołanie do wojska i zgłasza się na ochotnika do walki w Libanie. Wraca z jedną nogą mniej, ale znacznie bogatszym i silniejszym życiem.

Trzy lata po tej tragedii ukończył jako valedictorian we Francji szkołę dla profesjonalnych nurków i instruktorów nurkowania.

.

Wtedy postanowił wyruszyć w bardzo długą, trwającą kilka lat podróż. Badacz wraków, jego podróż prowadzi go do odkrycia prawdziwych starożytnych cudów. Ale o wiele bardziej niż amfory czy złote monety rozumie, że największym skarbem jest dzielenie się z innymi.

Wtedy decyduje się na bardzo długą, kilkuletnią podróż.

W 2003 r. założył następnie stowarzyszenie Bout de vie, dzięki któremu młodzi amputanci mogą być zapraszani do przyłączenia się do niego za darmo podczas jego podróży na krańce ziemi. Dla niego, dla innych realizuje wielkie wyzwania, niezwykłe przygody,... Frank obecnie przebywa na Korsyce, gdzie jest uznawany za specjalistę od survivalu.

LIRE LA SUITE
Frank Bruno
Frank Bruno Key Achievements
  .
 • 2005-2006: Wiosłował przez Atlantyk w 54 dni, 3. na 26 zdolnych
 • .
 • 2006: Wspiął się pieszo na biegun północny z rosyjskim wojskiem
 • .
 • Przejście przez czapę polarną Grenlandii ze wschodu na zachód z Nicolasem Dubreuilem ciągnącym 120-kilogramowego pulka przez 540 km w 34 dni
 • .
 • Spłynięcie rzeki Yukon w kajaku samotnie i bez pomocy, 3500 km mierząc się z samym sobą
 • .
 • Wspinaczka na Kilimandżaro, Cerro Pissis (najwyższy wulkan świata), Mont Blanc i wiele innych
 • .
Frank Bruno Future Projects
  .
 • Wspinaczka na masyw Perserajuk w zatoce Kangersunneq, Grenlandia z młodymi amputantami. Bezprecedensowa i bardzo zaangażowana wyprawa. Nie będziemy mieli żadnej pomocy i będzie to wymagało długich dni chodzenia. Sprawdzeni już na kilku imprezach, ci młodzi ludzie są bardzo silni psychicznie i będzie to piekielnie trudny rewanż na życiu.
Frank Bruno
Frank Bruno Frank Bruno
Wywiad z Frankiem
3 słowa, które określają cię jako sportowca?
Niestety. Uparty. Combative.

3 wartości, które pasują do Ciebie jako osoby?

Styl "Cabochard", dzielenie się i lojalność.
Dlaczego uważasz, że należysz do rodziny Cimalp?
Urodziłem się w 1964 roku jak Cimalp, to chyba znak! Kiedyś reprezentowałem duże firmy, ale interakcje międzyludzkie były godne pożałowania. Teraz czuję się jakbym należał.
Twoje najlepsze i najgorsze wspomnienia w górach i dlaczego?
Najlepsze: w moje 40 urodziny, 31 grudnia o 6:10 rano, zdobyłem dach Afryki, Huru Peak (Kilimandżaro). Nikt we mnie nie wierzył, a jednak...
Najgorsze: w połowie południowo-zachodniej ściany Cerro Pissis poza wysokością 6500m postanowiłem zawrócić. Wiatr sprawił, że wspinaczka stała się samobójstwem. Stworzyłem 16-osobowy zespół linowy i podczas naszej aklimatyzacji do bazy nie dotarł żaden inny zespół, byliśmy sami na świecie. Dołączył do nas jednak duet z Buenos Aires. Tego dnia spotkałem Juana, który uparcie próbował zdobyć szczyt. Między dwoma podmuchami wiatru próbowałem go odwieść. Krzyczał na mnie, że jest "andyjczykiem" i że zna swoje góry jak nikt inny. Nigdy nie wrócił ze szczytu... Na jego pamiątkę zrobiliśmy olbrzymi cairn, w tym miejscu, gdzie nikt nigdy nie przechodzi.
Co inspiruje Cię w górach?
Wolność, zwłaszcza gdy są w kraju Arktyki.
Jaki jest Twój stosunek do środowiska i ekologii?
Mieszkam w domu z kamienia i drewna, który zbudowałem własnymi rękami. Brak wody miejskiej, brak telewizji, brak sąsiadów. Jesteśmy naturą i naszym jedynym obowiązkiem jest dostosowanie się do niej. Wszystko inne to literatura.
Inna wielka pasja/talent niż sport?
Pisanie: już 3 książki, ostatnia wychodzi w paperbacku. Czwarta jest w trakcie korekty.