Darmowa wysyłka od 200ZL i 30 dni darmowych zwrotów
Darmowa dostawa od 200zł
Darmowe zwroty 30 dni

Flavie Bruyneel

Trail running
facebook instagram strava blog

Flavie ma nieco nietypowe pochodzenie: zaczęła od studiowania medycyny w college'u, by w końcu zwrócić się ku językom i biznesowi z zamiarem podróżowania i odkrywania Ameryki i Azji.

.

Przez swoje podróże odkryła wrażliwość ekologiczną. Lubi dbać o Naszą Ziemię, na swój sposób. Pasjonatka gór, postanowiła następnie osiedlić się w pobliżu Chambéry. Z natury ciekawska, spędza czas na obserwacji, nauce, poznawaniu nowych tematów.

Dziś

Teraz nauczyciel jogi, Flavie reprezentuje również zespół teatralny z siedzibą w Savoie. Widzi siebie jako wiewiórkę, bo ledwo trzyma się w miejscu! Jej żądna przygód dusza popycha ją w kierunku doświadczeń, które są nie do ogarnięcia. A przede wszystkim lubi spędzać godziny w górach, gdzie wciąż może królować natura. To właśnie odnajduje w trail runningu.

Jest osobą żądną przygód.

.

LIRE LA SUITE
Flavie Bruyneel
Flavie Bruyneel Key Achievements
  .
 • Wydanie 6000d w 2019 roku (65km - 3500d+)
 • .
 • L'Echappée Belle w 2019 roku (85km - 6000d+)
 • .
 • La TDS w 2021 roku (145km - 9100d+)
 • .

.

Flavie Bruyneel Future Projects
  .
 • W CCC: z nowym trenerem, Christophe Maladré, zamierza poprawić się w formatach 80/100km.

.

Flavie Bruyneel
Flavie Bruyneel Flavie Bruyneel
Wywiad z Flavie
3 słowa, które określają cię jako sportowca?
Pasja. Trwały. Szacunek.

3 wartości, które pasują do Ciebie jako osoby?

Autentyczność, ciekawość, determinacja.

Dlaczego uważasz, że należysz do rodziny Cimalp?

Rodzina CIMALP szczególnie przykuła moją uwagę ze względu na wszystkie wartości, które reprezentuje. Ma prawdziwe pragnienie, aby przedstawić produkty wysokiej jakości, a członkowie są pasjonatami. Jest to francuska marka, która chce inwestować w projekty związane z górami i poszanowaniem przyrody. To do mnie przemawia!
Twoje najlepsze i najgorsze wspomnienia w górach i dlaczego?
Najlepsze wspomnienie: mój przyjazd na Echappée Belle (85km). To był mój pierwszy długi wyścig, nie wybrałem najłatwiejszego. Właśnie przybyłem do Chambéry. Zapisując się nie wiedziałem, że Massif de Belledonne jest bardzo techniczny i wymagający. Po stosunkowo dobrze rozegranym biegu, z nieco trudnym finiszem, pamiętam, że płakałem na końcu ostatniego zjazdu, gdy zobaczyłem znak na Aiguebelle, było już niedaleko do 23.30. Skończyłam na 1 miejscu wśród kobiet, ale szczególnie cieszyłam się, że udało mi się zrealizować ten wyścig z dużą przyjemnością.
Najgorsze wspomnienie: Trail du Jura (100km). Obrażony, mimo wszystko zdecydowałem się na start w wyścigu. W końcu nie bardzo chciałem, ale musiałem to zatwierdzić, jeśli chciałem mieć nadzieję na zrobienie TDS w następnym roku. Start następuje w nocy pod zaczynającym się śniegiem. Było zimno. To była męka od 20. kilometra, nie mówiąc już o pierwszym. Na każdej stacji pomocy mówiłem sobie, że nie będę wracał, ale przyjaciele i rodzina zdołali mnie doprowadzić do końca. Pod koniec kursu kulałem, każde uderzenie o ziemię sprawiało, że krzywiłem się z bólu. Na mecie obiecałem sobie, że nie będę płakał, ale ulga po ukończeniu była zbyt silna. 1 godzinę po zakończeniu tego wyścigu nie mogłem postawić stopy na ziemi.
Co inspiruje Cię w górach?
Uwielbiam je, bo mieszają w sobie fascynację, euforię, poczucie wolności, a jednocześnie obawy, strach, dreszcze. Piękno krajobrazów zachęca do zachwytu: szczyty i doliny, wieczne śniegi, potoki i wodospady. Jest to również zaproszenie do pewnej formy pokory w obliczu tych elementów.
Jaki jest Twój stosunek do środowiska i ekologii?
Od kilku lat zwracam szczególną uwagę na kwestie środowiskowe i staram się na co dzień robić swoje jako koliber (kupować bardziej lokalnie, sezonowo, konsumować mniej, przemyśleć swój styl życia...). Przez 3 lata pracowałem nad kwestiami środowiskowymi związanymi z wpływem działalności turystycznej i byłem bardzo zaangażowany w stowarzyszenia w Paryżu. Ale teraz wolę tę energię przelać na siebie.
Inna wielka pasja/talent niż sport?
Naturalne siły ludzkiego organizmu i tradycyjna medycyna.

.