Od ponad 50 lat, CimAlp współpracuje z ekspertami i przewodnikami, aby tworzyć wysokiej jakości, stylowe produkty, które wyróżniają się pod względem wydajności. Codziennie pracujemy nad rozwojem różnych kreatywnych tkanin, lekkich i wygodnych, wodoodpornych, wiatroszczelnych, oddychających, łatwych w noszeniu i pielęgnacji, a wszystko to opracowane w nowoczesnym kontekście eko-projektowania.

Weźmy na przykład nasze własne membrany. Zostały one opracowane z myślą o dwóch celach :

Osiąganie ocen w skali, o której trudno myśleć, w celu przekroczenia poziomu wydajności wzorców, takich jak hydrofobowość, zarządzanie wilgocią, kontrola antybakteryjna/zapachowa, ochrona przed promieniowaniem UV... 

Osiągnięcie takich właściwości funkcjonalnych przy użyciu włókien syntetycznych jest neutralne dla klimatu, posiada certyfikat Bluesign®, certyfikat "Oeko-Tex-Standard 100", a przede wszystkim jest wolne od PTFE [Poli(tetrafluoroetylen)]i PFC.

Nasze technologie i procedury opierają się na zasadach odpowiedzialności ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.

Produkcja firmy jest w czołówce innowacji, poprawiając doświadczenia górskie każdego, dzięki włóknom premium lub opatentowanym technologiom :

NATURALNE WŁÓKNA

Wełna MERINOma delikatniejsze włókna niż wełna. Włókna wełny merino mają wielkość od 14,6 do 24,5 mikrona. Mikron (μm) to jedna milionowa część metra; im drobniejszy mikron, tym bardziej miękkie włókno. Znana jest ze swojej miękkości przy skórze, dlatego świetnie nadaje się na bieliznę, t-shirty i długie rękawy. Wełna merynos oferuje lepsze właściwości rozciągania niż grubsze rodzaje wełny, tworząc elastyczność, która zawsze powraca do pierwotnego, naturalnego kształtu, co czyni ją idealną dla ruchu i mobilności. Oprócz tych korzyści, wełna merino chroni przed promieniami UVA i UVB bez dodatkowej obróbki tkaniny.

MERINOS_WOOL.gif

JEDWAB – Włókno "przyjazne skórze", posiada właściwości zapobiegające starzeniu się skóry poprzez nawilżanie jej i przyspieszanie procesu odnowy komórkowej. Jest hipoalergiczny, nie przyciąga roztoczy i jest naturalnym środkiem przeciwgrzybicznym. Unikając gromadzenia się bakterii, jedwab posiada naturalne właściwości antyzapachowe.

BAMBUS - Włókno bambusowe jest regenerowanym włóknem z celulozy produkowanej z bambusa. Jest ono bardziej miękkie niż bawełna, a jego struktura przypomina mieszankę kaszmiru i jedwabiu. Ponieważ przekrój włókna wypełniony jest różnymi mikro szczelinami i mikro otworami, ma ono znacznie lepszą absorpcję wilgoci i wentylację. Chłonność wilgoci jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku bawełny, przy jednoczesnym nadzwyczajnym uwalnianiu brudu. Włókno bambusowe nie zawiera wolnych elektronów i dzięki temu jest antystatyczne, więc bardzo dobrze przylega do ludzkiej skóry, ale nie przywiera do niej. Ma właściwości antybakteryjne i odświeżające.

TKANINY SYNTETYCZNE

ULTRASHELL - Kurtki i spodnie typu hardshell są zaprojektowane jako najbardziej chroniąca warstwa zewnętrzna przed wiatrem i silnymi opadami atmosferycznymi. Wszystkie tkaniny hardshell mają budowę 3-warstwową: wodoodporna i oddychająca membrana jest umieszczona pomiędzy wewnętrzną podszewką a wytrzymałą tkaniną wierzchnią. Posiadając własne działy badań i rozwoju oraz produkcji, my, w CIMALP, produkujemy naszą własną tkaninę hardshell o nazwie ULTRASHELL. Po prostu jeden z najlepszych na rynku.

ULTRASHELL.jpg

CIMASHELL - Softshell, jak sama nazwa wskazuje, jest przytulną i rozciągliwą warstwą zewnętrzną. Produkty softshell składają się z wytrzymałej nylonowej lub poliestrowej tkaniny wierzchniej, wygodnego wnętrza - często wykonanego ze szczotkowanego poliestru lub polaru - oraz wodoodpornej i oddychającej membrany, co sprawia, że te kurtki i spodnie świetnie sprawdzają się w środowisku górskim. Jednak, choć softshell dobrze radzi sobie z wiatrem i lekkim deszczem lub śniegiem, nie jest stworzony do całodziennej ochrony w najbardziej mokrych warunkach pogodowych.

3-Gif-CIMASHELL_HARDSHELL-polo.gif

CIMAFLEX - 4-kierunkowa struktura stretchowa zapewnia dobrą izolację termiczną, oddychalność i odprowadzanie wilgoci. Wysoce elastyczna tkanina zwiększa swobodę ruchów i zapewnia dobrą izolację i regulację termiczną na chłodniejsze dni.

CIMADRY – Oparta na technologii CYCLONE®, tkanina ta oferuje niezrównane tempo odparowywania, zapewniając chłód i suchość. Technologia Cyclone® odprowadza wodę z wnętrza tkaniny na zewnątrz. Przenosi wilgoć z dala od skóry 10 razy szybciej niż jakakolwiek zwykła tkanina poliestrowa, dzięki czemu skóra pozostaje sucha nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

CIMADRY.gif

POLYGIENE - Polygiene® trwale powstrzymuje namnażanie się bakterii i grzybów powodujących brzydkie zapachy. W tym celu wykorzystuje niskie stężenie soli srebra (chlorek srebra), która ma właściwości antybakteryjne i jest naturalnie obecna w wodzie i glebie, aby działać przeciwko rozwojowi bakterii i grzybów. Trwała obróbka jest stosowana w końcowych etapach procesu włókienniczego. Testy terenowe i laboratoryjne wykazały, że zapachy są utrzymywane na minimalnym poziomie przez dłuższy czas niż okres użytkowania odzieży. Można to osiągnąć dzięki temu, że technologia ta jest na stałe zintegrowana z tkaniną i nie znika po praniu.

I NIE TYLKO

“LA POCHETTE INFINIE” – W 100% z recyklingu, w 100% nadająca się do recyklingu - Jesteśmy pasjonatami oferowania prawdziwie zrównoważonych alternatyw. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwszy sklep internetowy używamy wysokiej jakości, niezawodnych opakowań poliestrowych wykonanych w całości z odpadów. Produkując opakowania wysyłkowe w 100% z przetworzonych odpadów konsumenckich, jesteśmy w stanie "zamknąć pętlę", wycofując tworzywa sztuczne z wysypisk i przedłużając ich przydatność. Oczywiście są one również w 100% zdatne do recyklingu.

pochette-cimalp-light%20girl%20v3%20.png