CIMALP to francuska marka założona w 1964 roku, będąca pomysłem miłośnika gór, pragnącego produkować wysokiej jakości sprzęt górski dostępny dla jak największej liczby entuzjastów outdooru.

CIMALP - LIFESTYLE ADVANCED.jpg

50 lat później, nadal znajdując się w Vercors, głównym masywie górskim francuskich Pre-Alpów, rozwijamy i produkujemy odzież i sprzęt techniczny dla wszystkich rodzajów aktywności na świeżym powietrzu: narciarstwa, turystyki pieszej, trekkingu lub biegania po szlakach. Po pomyślnym przejściu na model biznesowy online dziesięć lat temu, jesteśmy teraz bardziej niż kiedykolwiek w stanie utrzymać filozofię naszego założyciela, dostarczając każdego dnia wysoce technicznych produktów górskich w konkurencyjnych cenach. 

Dążymy do doskonałości

Odzież jest istotnym elementem spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pracujemy nad tym, aby Twój sprzęt zawsze oferował doskonałe właściwości termiczne, maksymalny komfort i czystą przyjemność. 

Mamy obsesję na punkcie każdego drobnego szczegółu, każdego wyboru materiału, każdej innowacji. Dlatego opracowujemy i produkujemy nasze własne tkaniny i włókna high-tech. I właśnie dlatego CIMALP jest jednym z wiodących producentów odzieży i sprzętu outdoorowego w Europie. Konsekwentna strategia nagrodzona francuską nagrodą Outdoor Award (kategoria TRAIL - Friedrischaffen 2015) za technologię Cyclone®, która umożliwia do 10 razy szybsze odprowadzanie wilgoci, czy membranę ULTRASHELL®, 8 razy bardziej oddychającą niż zwykła membrana hardshell, a przy tym wodoodporną na poziomie 20'000 Schmerber. 

Zrównoważone materiały i procesy

Naszą misją jest nie tylko tworzenie najlepszych, ale również najbardziej przyjaznych dla środowiska i społecznie odpowiedzialnych produktów, a także edukowanie i inspirowanie ludzi wokół nas do życia i pracy na rzecz zrównoważonego jutra. 

Dev%20durable.jpg

Mając ogromną świadomość wpływu materiałów na środowisko, jesteśmy pionierami w dziedzinie innowacji materiałowych, aby opracować zrównoważone, nisko oddziałujące na środowisko alternatywy, które pomagają środowisku, ale nie idą na kompromis w kwestii jakości. Ograniczając wpływ naszych procesów produkcyjnych (wybór materiałów, eliminacja odpadów toksycznych), ale także naszych produktów (nasze membrany są w 100% wolne od PCF), dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć zrównoważoną odzież, która będzie w stanie połączyć przyjemność i świadomą konsumpcję.

Robić więcej i lepiej za mniej. 

CIMALP, we are Mountains.