Darmowa wysyłka od 50€ i 30 dni darmowych zwrotów
coeur

WE ARE CIMALP

Nazwa CIMALP® przywołuje na myśl wierzchołek Alp, w nawiązaniu do najwyższego szczytu Alp: Mont Blanc.

Marka powstała wokół silnego górskiego DNA, a stworzona została w 1964 roku przez pasjonata i wizjonera - alpinistę, poszukującego technicznych i niezawodnych produktów w przystępnych cenach. Jest to firma rodzinna z siedzibą w sercu Drôme w rejonie Owernia-Rodan-Alpy. Cimalp jest dziś innowacyjnym francuskim MŚP, zarządzanym przez inżyniera z wykształcenia, Pana Lionela Marsanne.

Cimalp to ekologicznie odpowiedzialna francuska marka, która projektuje innowacyjną odzież techniczną i akcesoria dedykowane do wymagającego uprawiania sportów górskich.

Z ponad 50-letnią historią, marka zbudowała reputację w wyposażaniu wyjątkowych poszukiwaczy przygód, odkrywców i alpinistów, a z biegiem lat zdywersyfikowała się, aby stać się szerzej rozpoznawalną na rynku outdoorowym. Od turystyki pieszej, przez wspinaczkę górską, po biegi i narciarstwo. Cimalp wyposaża i chroni poszukiwaczy przygód i polega na innowacjach, aby zaoferować najbardziej techniczny i trwały sprzęt, który przyczynia się do komfortu i wydajności sportowców.

Baza rodzinnej firmy znajduje się w Saint-Marcel-lès-Valence, w sercu Drôme, pomiędzy dwoma płucami: górami Ardèche i Parkiem Naturalnym Vercors.

Nasza misja: wyposażyć i chronić poszukiwaczy przygód, sportowców i alpinistów, oferując im techniczny, innowacyjny i trwały sprzęt w uczciwej cenie, dla ich komfortu i wydajności, i który szanuje środowisko.

coeur

WE ARE PIONEERS

Ponad 50 lat historii

CIMALP wyposażył poszukiwaczy przygód i odkrywców, takich jak Laurence de La Ferrière w 1996 roku, podczas jej samotnego przejścia przez Biegun Południowy. Zmierzyła się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i przetrwania, stając się pierwszą pierwszą i jedyną kobietą na świecie, która przeszła Antarktydę solo. O jej wyczynie informują media na całym świecie.

Mężczyźni i kobiety!

Cała nasza produkcja została pierwotnie wykonana we Francji. Nie uniknęliśmy jednak kryzysu we francuskim przemyśle włókienniczym i musieliśmy dokonać poważnej zmiany strategicznej.

Obecnie koncepcja odzieży (wybór tkanin, projekty, testy) odbywa się we Francji i w Europie, ale produkcję zlecamy partnerom głównie w Azji i Europie.

Innowacja jest jednym z filarów rozwoju firmy. Jako jedna z jedynych francuskich marek projektujemy własne tkaniny, które są coraz bardziej odporne, a nasze wodoodporne, oddychające membrany sprawdzają się nawet lepiej niż amerykańscy giganci.

icon

WE ARE TRANSPARENT

Z naszymi fabrykami utrzymujemy długotrwałe relacje. Zależy nam na warunkach pracy. Nawet w Azji, gdzie warunki mogą być trudne, jesteśmy zaangażowani w dokonywanie zmian. Od 2015 roku koniec z substancjami polifluorowanymi, przemalowaliśmy warsztaty na ekologiczną farbę, aby ograniczyć bisfenol i zapewnić optymalne warunki pracy (nowy sprzęt, ekologiczna stołówka...) w skrócie: najlepszy możliwy sposób pracy.

Zakazujemy stosowania całej listy substancji chemicznych w naszych produktach, zgodnie z rozporządzeniem Reach, ale także znacznie dalej. Przed wprowadzeniem każdego produktu na rynek przeprowadzamy losowe testy, aby upewnić się, że te kryteria są przestrzegane.

WE ARE HERE

250m² dedykowane dla świata gór i outdooru!

Sklep CIMALP

30 rue de la roche

26320 Saint-Marcel-lès-Valence

contact@cimalp.pl 

Francja

Położony w Saint-Marcel-lès-Valence, 5 minut od zjazdu z autostrady A7 Valence Nord i przy RN 532 w pobliżu A49 w kierunku Grenoble, nasz sklep jest na drodze do Twoich wakacji.

Nasz zespół zaprasza przez cały rok od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-12.30 i 13.30-19.00 oraz nieprzerwanie od 10.00 do 19.00 w piątek i sobotę. Nasi doradcy oddają do Waszej dyspozycji całe swoje doświadczenie w terenie i oferują spersonalizowane porady techniczne, które pomogą wam przygotować się do przygód na świeżym powietrzu.

Znajdziesz tu cały katalog produktów turystycznych, alpinistycznych, narciarskich, trailowych i trekkingowych w tej samej cenie co w sklepie internetowym.

we are here

NASZE WALORI

CZYTAJ WIĘCEJ

NASI ATLECI

CZYTAJ WIĘCEJ